Strona główna bloga

Zabawa wizerunkiem

Jeżeli korzystasz z koloru żółtego w promowaniu swojego biznesu, powinieneś zapoznać się z zakresem emocji, jakie może wywołać. Dzięki temu wiadomość wysyłana przez twoją markę może stać się bardziej spójna.

przykłady żółtych logo

Żółty to radosny kolor, kojarzony z zabawą i sielanką. Z punktu widzenia psychologii percepcji to jedna z barw, która najmocniej asocjuje z optymizmem. W przeciwieństwie do zielonego i czerwonego wpływa w większym stopniu na intelekt odbiorcy niż na emocje. Dlatego możemy go zestawiać z takimi wartościami jak akademicka wiedza, kreatywne myślenie i nowoczesne pomysły.

Lepszy niż kawa

Z tego też powodu żółty jest doskonałym stymulantem, który wspomaga pracę mózgu, świetnie sprawdza się przy rozwiązywaniu logicznych łamigłówek i w czasie podejmowania rozumowych decyzji.

Nadmiar koloru żółtego może wywołać nerwowość u obserwatora. Chociaż nie jest to tak uporczywa, jak w przypadku czerwonej barwy, powinniśmy mieć to na uwadze, gdy planujemy zastosowanie żółci w naszej identyfikacji graficznej. Ostrożność jest zalecana zwłaszcza, że żółty może wywoływać u ludzi przesadny krytycyzm.

Biznes szczęśliwy

Jeżeli chodzi o biznesowe zastosowanie żółtego, to świetnie się sprawdza jako barwa promująca produktu dla dzieci. Ponieważ działa stymulująco na kreatywne działania, często widzimy zabawki w tym kolorze. Z tego samego powodu doskonale nadaje się do promocji produktów, kojarzonych z rozrywką i zabawą.

Poza produktami dziecięcymi i branżą rozrywkową, żółty w reklamie służy jako element pobudzający do działania. To doskonały wybór, jeżeli chcemy, aby jakaś część naszego przekazu została pozytywnie wyróżniona- w przypadku wizytówki, mogą być to znaki graficzne zachęcające do kontaktu. Żółty szybko przykuwa wzrok w galimatiasie innych kolorów.

Skąd „fast” w „fast foodzie”?

Ta słoneczna barwa jest często stosowana, gdy chcemy zachęcić klientów do ruchu i działania, ponieważ większość ludzi nie jest w stanie stać zbyt długo w miejscach przesyconych tym kolorem.  To właśnie dlatego we wnętrzach fast foodów jest tyle żółtych i czerwonych elementów. Zachęca to do szybszego zjedzenia posiłku, zamiast kompletowania każdego kęsa.

Powinniśmy też pamiętać o niebezpieczeństwach związanych z promocją biznesu za pomocą żółtych barw. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, jego nadmiar może być niebezpieczny, zwłaszcza, gdy chcemy promować takie wartości jak stabilność i zaufanie. Nie powinieneś też stosować żółci do promocji luksusowych towarów- większość odbiera tę barwę jako niezbyt wyrafinowaną i tanią. (Chociaż działa to w też w drugą stronę, żółty może podkreślić niską cenę danego produktu).

Słoneczne wizytówki

Podsumowując, żółty to intelektualne pobudzenie, zabawa, radość i ruch, wykorzystany z umiarem będzie dobrym wabikiem dla klientów.

Poniżej możecie zobaczyć różne wariacje na temat jak może wyglądać żółta wizytówka. Która z nich wam się podoba, a która nie? Może znajdziecie przykład, który zainspiruje Was do stworzenia własnego projektu?

żółta wizytówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *